Jak dobrać meble do sypialni?

Sypialnia to miejsce nie tylko snu, ale i relaksu. To jak jest urządzona wpływa na to, jak wypoczywamy, śpimy, regenerujemy się. Tak więc meble oraz kolory do sypialni powinniśmy dobrać rozważnie.

Jakie kolory? 
Unikajmy zbyt żywych kolorów – pomarańcz czy jasna zieleń pobudzają, a przecież w sypialni powinniśmy się wyciszyć. Wybierzmy również ciepłe kolory, któe nadadzą pomieszczeniu przytulności.

Doskonałym pomysłem mogą być np. beże lub ecru. Ciepła doda również np. kolor miodowy. Niektórzy wybierają do sypialni czerwień, jednaj ten kolor, pomimo, że ciepły, nie uspokaja, a wręcz przeciwnie.

Jakie meble dobrać?

Przede wszystkim należy dopasować je do charakteru pomieszczenia. Nie warto zagracać małej sypialni toaletkami i pufami, jednak w dużej możemy pozwolić sobie na więcej. Oczywiście najważniejszym meblem jest łóżko. Powinno być przede wszystkim wygodne – dlatego warto zadbać o naprawdę dobry materac. Jeśli mamy mało miejsca, warto również poszukać mebla, który będzie miał schowek na pościel.

Obok łóżka warto również umieścić szafki nocne wraz z lampkami.Jeśli po bokach łóżka nie ma tyle miejsca, może warto oszukać takiego które ma wbudowane szerokie boki lub ma mini półki umieszczone na dole.  Kolejnym meblem jest szafa lub garderoba. Najmniej miejsca zajmują oczywiście te wbudowane – warto również zadbać o ich wnętrze i uzupełnić je dodatkowymi podziałkami, specjalnymi wieszakami czy organizerami. Dzięki temu zyskamy miejsce, a w szafie nie zrobi się bałagan.

Jeśli mamy sporą sypialnię, można wstawić do niej. np. toaletkę, na której z pewnością pomieszczą się kosmetyki i biżuteria. Wielbiciele książek na pewno docenią biblioteczkę i wygodny fotel, w którym będą mogli w spokoju oddać się wieczornej lekturze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystrój sypialni trochę urozmaicić i np. użyć naklejek na ścianę lub np. postawić oryginalną lampę o ciekawym kształcie. Nawet, jeśli nie mamy funduszy na urządzenie sypialni autorskimi meblami, możemy zbudować jej nastrój odpowiednimi dodatkami.

Gdzie kupować?

Meble najczęściej kupujemy w sklepach stacjonarnych. Jednak warto rozważyć zakupy internetowe. Na portalach takich jak www.shamanica.pl możemy znaleźć sporo oryginalnych, nietypowych mebli, których próżno szukać w popularnych sklepach stacjonarnych.  Także ceny w internecie mogą być znacznie niższe a oferta szersza. Łatwiej jest także porównywać poszczególne produkty.

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Both comments and trackbacks are currently closed.