Jaki system zasłaniania okien wybrać do salonu?

Salon to miejsce w naszym domu, w którym spędzamy czas zazwyczaj popołudniami. Zimą i jesienią gdy na dworze wcześniej robi się ciemno, szczególnie istotne jest zasłanianie okien. Gwarantuje to nam zachowanie intymności i pozwala ukryć się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Istnieje wiele ciekawych systemów zasłaniania okien, sprawdzających się w salonie. Poszukując idealnego rozwiązania do swojego mieszkania, warto jest poznać kilka z nich.

W przypadku salonu, szczególnie istotna jest przytulność oraz przyjemny klimat. Służą one naszemu wypoczynkowi. Dlatego wybierając system zasłaniający okna w naszym salonie, musimy kierować się przede wszystkim takimi względami jak dopasowanie do całości aranżacji, a także panujący w pomieszczeniu nastrój. Odpowiednio dopasowując rolety czy zasłony nie tylko ukryjemy się przed światem zewnętrznym, ale także ładnie uzupełnimy wystrój wnętrza.

Zasłony i firany

Są to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązania do salonu. Elegancka, pięknie spływająca i układająca się tkanina nadaje wnętrzu przytulności. Możemy zdecydować się na same firanki lub zasłony, albo połączyć oba te systemy. Same firanki nie zagwarantują nam odpowiedniej intymności, zwłaszcza po zmroku przy zapalonym świetle. Zasłony mogą już wyeliminować ten problem.

Rolety i żaluzje

Można śmiało powiedzieć, ze nowoczesne rolety, to coś pomiędzy zasłonami i żaluzjami. Wykonane z przyjemnych i eleganckich materiałów, posiadają sprytne systemy podnoszenia i zwijania, a zatem są bardzo funkcjonalne. Dostępne są w bardzo wielu wzorach i kolorach więc z łatwością dopasujemy model do wystroju naszego salonu. Szczególnie dobrym rozwiązaniem będą tu rolety rzymskie, które zwijają materiał w eleganckie fałdy. Z kolei żaluzje w nowoczesnej odsłonie mogą być również ciekawym rozwiązaniem. W salonie bardzo interesująco mogą wyglądać drewniane. Poszukując ciekawych modeli rolet i żaluzji warto zajrzeć na: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/design-i-meble/rolety-i-zaluzje.html

Dobrze dobrane zasłony czy rolety mogą być wspaniałą dekoracją salonu. Interesujące kolory czy modele, mogą zupełnie odmienić wnętrze urządzanego pomieszczenia.

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Both comments and trackbacks are currently closed.