Wytwórnie i Sklepy

Kinezyterapia w przychodni Motus Fizjoterapia

Kinezyterapia w przychodni Motus Fizjoterapia
Kinezyterapia w przychodni Motus Fizjoterapia

Jeśli idzie o masaż pleców, to najistotniejszą sprawą, o której należy pamiętać, jest komfort pacjenta. Niezależnie od tego czy jest to klasyczny masaż, masaż leczniczy, czy masaż relaksacyjny. Chory potrzebuje mieć zaufanie do specjalisty, w jakiego ręce się on oddaje. Potrzebuje on także wiedzieć, iż z poddania się takiemu właśnie środkowi w dalszej perspektywie następować będą same korzyści nawet, jeśli masaż kręgosłupa będzie momentami należeć raczej do bardziej uciążliwych. Bardzo ważne z perspektywy samego specjalisty jest zatem posiadane poprzez niego doświadczenie zawodowe oraz idąca z nim w parze pewność we własne siły oraz zdolności. Świadomość ta bowiem w praktyce uspokaja zarówno samego rehabilitanta, jak również jego pacjenta. Oczywiste jest, iż i pacjent, i terapeuta muszą rozumieć to, co się z ciałem chorego w określonym momencie dzieje oraz czemu. Tenże komfort pacjenta i jego spokój podwyższają jednakże nie jedynie same umiejętności, lecz także interakcje, w które wchodzi się z pacjentem. Drobinka empatii oraz autentycznego zainteresowania mogą sprawić wielkie cuda.

A przecież to, żeby chory był spokojny, jest ważne nie wyłącznie z perspektywy relacji interpersonalnych i zwykłej życzliwości, ale ma niezwykle istotny element i cel praktyczny – zestresowanego pacjenta trudniej jest masować, a masaż taki będzie ponadto mniej skuteczny. Stąd także, w ramach zdrowego rozsądku rzecz oczywista, rzeczywiście warto jest zawrzeć swoistą więź z rehabilitowaną osobą. Wszystko po to, ażeby ją rozluźnić, upewnić, że jest w sympatycznej atmosferze oraz możliwie najskuteczniej uwolnić ją od dolegliwości i cierpienia. Nie jest to takie znowu trudne. Czasem starczy po prostu spytać pacjenta albo pacjentkę o tak prozaiczną kwestię, jak samopoczucie, oraz ujmując to trywialnie, podstawić ucha do ich kłopotów. Często bowiem terapeuta, czy tego chce, czy nie, musi po części przyjąć rolę swojego rodzaju przyjaciela dla pacjenta – taka jest bowiem w rzeczywistości osobliwość tego zawodu.

Zasadą jest, iż pomoc wielokrotnie daje w największym stopniu nie wyłącznie sam masaż pleców, ale także okazja wyżalenia się, co nierzadko dostrzec można szczególnie u samotnych osób starszych albo niepełnosprawnych, które niestety nie zawsze mają z kim na co dzień pogadać. Poza czynnikiem czysto ludzkim, jeśli chodzi o komfort i atmosferę, istotna jest również kwestia ekwipunku, jakiego specjalista używa do masażu. Istotnie, w największej mierze odpowiada za to sam wytwórca, natomiast to specjalista decyduje o tym, jakiego sprzętu finalnie używa. Ważne jest to, aby sprzęt był ergonomiczny oraz maksymalnie wygodny dla samego pacjenta – w końcu przyjdzie mu na każdej sesji spędzić na stole dosyć dużo czasu. Lepiej zatem, by czas tenże nie polegał na leżeniu w dyskomforcie. Troska chociażby o takie detale sprawia, że chorzy pewniej czują się w dłoniach swoich terapeutów i posiadają do nich o wiele większe zaufanie, a to jednak w tym zawodzie jest bezcenne. Warto zatem poświęcić swoją uwagę na takie detale, bo nawet niezwykle rozległa wiedza medyczna to jeszcze nie wszystko. Takie drobne gesty mogą sprawić, że masaż będzie dla chorego prawdziwą uciechą.

naucz się tego motus-fizjoterapia.pl
503581225
8942886835
022505786
ul. Szwedzka 7c 54-401 Wrocław
  • Kinezyterapia w przychodni Motus Fizjoterapia
  • Kinezyterapia w przychodni Motus Fizjoterapia
  • Kinezyterapia w przychodni Motus Fizjoterapia
  • Kinezyterapia w przychodni Motus Fizjoterapia