Jak myć okna, żeby nie pozostawić smug?

Wydawałoby się, że mycie okien nie jest czynnością zbyt skomplikowaną. Tym bardziej, że obecnie znajdziemy na rynku bardzie wiele różnych detergentów, które powstały właśnie z myślą o myciu okien. Mimo to wiele osób uskarża się na to, że na umytych szybach pozostają smugi. I to nawet wtedy, kiedy okna zostały naprawdę starannie umyte. Jak można sobie poradzić z tym dość często występującym problemem? Czy da się umyć okna bez smug?

Przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować mycie okien. A konkretnie termin ich mycia. Z pewnością nie najlepszym rozwiązaniem jest mycie okien w bardzo słoneczny dzień. Dlaczego? Chodzi o to, że wtedy mokre szyby schną znacznie szybciej, a to z kolei powoduje, że wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia niezbyt estetycznych smug na ich powierzchni.

Kolejna ważna kwestia to wybór odpowiedniego środka czyszczącego. Obecnie jesteśmy zasypywani reklamami detergentów, które podobnież mają wręcz cudowne działanie. Chociaż nowoczesne środki są naprawdę dobre, ich reklamom nie należy wierzyć bez zastrzeżeń. Jeżeli Twoje okna są naprawdę bardzo brudne, nie używaj od razu typowego środka do mycia okien. Najpierw użyj wody z płynem do mycia naczyń (odrobiną), aby usunąć Największe zanieczyszczenia. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jeżeli okna nie są bardzo zabrudzone, można użyć wody z octem – rezygnacja z detergentu jest w zasadzie równoznaczna z tym, że na oknach nie powstaną charakterystyczne smugi.

Po wyczyszczeniu powierzchni szyb, konieczne jest zawsze dokładne wyczyszczenie okna z pozostałości płynu, zwłaszcza, jeśli jest to płyn do mycia okien. W tym celu można użyć miękkiej, czystej ściereczki z mikrofibry. Dobrym rozwianiem jest użycie specjalnej ściągaczki, z pomocą której można skutecznie usunąć nadmiar wilgoci z okna. Przy wyborze ściągaczki, trzeba zwrócić uwagę na to, czy konkretny model dobrze będzie dzielił szerokość szyby. Jeżeli zostaną jeszcze jakieś niewielkie zacieki można po prostu użyć zwykłego ręcznika papierowego – okna będą wyglądać świetnie!

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Both comments and trackbacks are currently closed.