Patelnie firmy Silit

Odpowiednio urządzona kuchnia to nie tylko eleganckie meble oraz nowoczesna kuchenka czy lodówka. Kuchnia powinna być dopasowana do naszych oczekiwań również pod względem sprzętu do gotowania. Osoby ceniące czas spędzony na gotowaniu wiedzą, jak ważne jest dobranie odpowiednich przyrządów. Z pewnością powinny być one trwałe, funkcjonalne oraz eleganckie. W takich przypadkach warto sięgać po sprawdzone rozwiązania i produkty znanych i cenionych marek. Poza garnkami niezwykle istotne jest posiadanie patelni, która spełni nasze oczekiwania. Czym powinna się ona cechować?

Patelnia wykorzystywana jest przede wszystkim do smażenia – mogą być to słodkie potrawy, jak i liczne dania złożone ze smażonego mięsa. Ze względu na możliwość smażenia różnorodnych potraw patelnia domowa powinna być trwała i dopasowana do naszych potrzeb. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Warunek jaki powinna spełniać patelnia to wykonanie jej z trwałych materiałów. Dawniej tworzono je z żeliwa, które było ciężkie, ale zapewniało wieloletnią żywotność konkretnego produktu. Obecnie dba się o to, aby patelnie były przede wszystkim lekkie – znacznie mniej uwagi przykłada się do ich trwałości – z tego względu najczęściej kupujemy jedną patelnię na rok. Obecnie patelnie tworzone są ze stali nierdzewnej, zewnętrzna warstwa jest emaliowana. Dodatkowo wnętrze może być pokryte teflonem – ten rodzaj materiału gwarantuje przede wszystkim nieprzywieranie jedzenia do powierzchni garnka.

Dodatkowo wiele firm oferuje patelnie ceramiczne, które dbają o jakość przygotowywanych potraw. Warto pamiętać, iż materiał taki jak teflon po jakimś czasie zaczyna odpadać – może być to wynikiem stosowania metalowych sztućców do przekładania mięsa podczas smażenia. Warto również zwrócić uwagę na uchwyt -powinien być on wykonany z tworzywa bakelitowego, odpornego na działanie wysokich temperatur. To właśnie uchwyt na gwarantować brak poparzeń skóry dłoni.

Patelnia powinna być również dopasowana do rodzaju kuchenki, który posiadamy w domu – najczęściej producenci mają obowiązek informowania na ulotkach, do jakiego rodzaju kuchenek przeznaczony jest produkt: gazowych, elektrycznych, indukcyjnych czy ceramicznych. Patelnie powinny być również lekkie, aby korzystanie z nich nie przysparzało niepotrzebnych problemów.

Zupełnie innym zagadnieniem są patelnie wykorzystywane w profesjonalnej gastronomii: w restauracjach, hotelach, pubach z gorącymi przekąskami. istotne jest, aby były to najlepsze patelnie, wykonane z trwałych materiałów oraz odporne na uszkodzenia. tego typu patelnie muszą być koniecznie wzmocnione, aby móc używać je przez długi okres czasu. Patelnie te dopasowane są do stosowania na różnorodnych rodzajach kuchenek. To, co je cechuje to również duża średnica.

Gdzie znajdziemy patelnie? Z pewnością w licznych sklepach AGD, ale również w licznych sklepach internetowych. Patelnie przemysłowe znajdziemy w sklepach specjalizujących się w produktach dla użytku hoteli czy restauracji. Warto porównać kilka modeli, aby wybrać najlepszy model dla siebie, dopasowany do swoich oczekiwań.

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Both comments and trackbacks are currently closed.