Medica 2000 S.C.

Medica 2000 S.C.
Świeczki Nazwa: Medica 2000 S.C.
Świeczki Kategoria:
Świeczki Opis:

Rok po roku możemy zauważać, że w medycynie rozwijają się nowoczesne technologie. Coraz więcej nowoczesnych urządzeń wykorzystuje się w trakcie pracy i cieszą się one bardzo dużą popularnością. To właśnie dzięki nim między innymi skuteczna diagnostyka staje się znacznie łatwiejsza, a prowadzone badania mogą dawać dokładniejsze wyniki. Ma to duże znaczenie dla skuteczności prowadzonego leczenia. Jeśli chodzi o obecnie prowadzone działania między innymi wielkim osiągnięciem jest badanie USG, które wykorzystuje się w diagnostyce różnych chorób i ma ono ogromne znaczenie dla współczesnej medycyny. Również w ginekologii oraz położnictwie właśnie badanie USG stało się podstawą do prowadzenia skutecznej diagnostyki. Dzięki temu badaniu udaje się między innymi znacząco poprawić skuteczność badania jajników, błony śluzowej macicy oraz jej budowy. Można uzyskiwać dokładne badania i wyniki bardzo precyzyjne nawet jeśli chodzi o najmniejsze struktury. Każda kobieta powinna nieco bliżej się tą tematyką zainteresować i dowiedzieć się czym charakteryzuje się takie badanie oraz kiedy powinno się je wykonywać.

Na czym polega badanie USG?

Badanie urządzeniem takim jak ultrasonograf będzie wykorzystywać fale ultradźwiękowe by można było uzyskać obraz narządów wewnętrznych. Do badania wykorzystywane są oczywiście takie fale, które nie będą szkodliwe dla człowieka. Fale wytwarzane są przez przetwornik pizoelektryczny i potem będą przesyłane w głąb tej części ciała, która będzie badana. W momencie, gdy na swojej drodze fale napotykają różnorakie przeszkody będą odbijane. W ten sposób odbite echo będzie wracać do aparatury a więc do przetwornika, który wysłał te fale. Ta część fal, która nie napotka żadnej przeszkody będzie przechodzić dalej. W ten sposób odebrane odbite fale będą przetwarzane przez urządzenie i wyświetlane w formie obrazu na ekranie komputera. Lekarz, który przeprowadza takie badanie będzie miał za zadanie odczytać ten obraz i ocenić go.

Obecnie w ramach diagnostyki ginekologicznej najważniejszym badaniem jest badanie USG przez przez pochwę. Takie badanie charakteryzuje się dużo lepsza dokładnością niż badanie, które wykonuje się przez powłoki brzuszne. Nie będzie trzeba również doprowadzać do wypełnienia pęcherza moczowego. Wprowadzenie sondy dopochwowej pozwala także na wykonanie dokładnego badania, jeśli chodzi o ocenę położenia macicy oraz jej budowę. Dzięki temu można będzie sprawnie ocenić ewentualne wady anatomiczne tego narządu. Badanie USG będzie pozwalało również wykrywać mięśniaki oraz guzy, które w tych narządach mogą się rozwijać. Mierzona jest także grubość błony śluzowej w macicy.

Jeśli okaże się, że jest ona zbyt gruba to konieczne będzie dalsze diagnozowanie tego problemu pod kątem niebezpieczeństwa choroby nowotworowej. W trakcie badania oceniana jest także praca jajników. Lekarz będzie oceniał ich wielkość, położenie a także budowę wewnętrzną. Można również przez takie badanie ocenić ilość oraz wielkość pęcherzyków, w których rozwijać się będą komórki jajowe. To świetna metoda badania, która będzie się bardzo dobrze sprawdzać w przypadku wykrywania nieprawidłowych tworów w postaci guzów czy torbieli. Badania przez pochwę od razu będą mogły ustalić czy te występujące zmiany będą miały charakter łagodny czy złośliwy. Takie badanie jest również podstawowym w ocenie problemu policystycznych jajników. Sprawdza się dzięki niemu również to jak wygląda budowa szyjki macicy.

Kiedy powinno się wykonywać USG ginekologiczne?

Przede wszystkim w nowoczesnej ginekologii podkreśla się, że badanie USG powinno się wykonywać praktycznie w trakcie każdego badania ginekologicznego. Jeśli jednak lekarz nie posiada w swoim gabinecie stosownych urządzeń to w takiej sytuacji powinien on kierować pacjentkę na badanie USG przynajmniej raz w roku. W trakcie ciąży sytuacja rzecz jasna wygląda inaczej i badania USG muszą być prowadzone regularnie. Zakłada się trzy obowiązkowe badania USG w trakcie trwania ciąży. Oczywiście jeśli lekarz posiada w swoim gabinecie stosowny sprzęt, może wykonywać takie badanie na każdej wizycie.

Mogą się pojawić również takie sytuacje, w których konieczne będzie do wykonania badanie transwaginalne. Między innymi takie badanie będzie konieczne w momencie, gdy z dróg rodnych kobiety pojawiają się krwawienia. Jeśli występuje bol podbrzusza oraz dolegliwości w trakcie miesiączki to również takie badanie będzie konieczne. Jeśli kobieta ma zaburzenia miesiączkowania albo problem z zajściem w ciążę to badanie takie będzie stanowić pierwszy element prowadzonej diagnostyki. Badanie to jest również wskazane w momencie, gdy pojawiają się zmiany w obrębie jajników. W ten sposób oceniać będzie można cykl miesiączkowy oraz owulację, która będzie się zbliżać. Jeśli lekarz podejrzewa wadę w budowie narządów rodnych również będzie trzeba zlecić takie badanie.

Oczywiście to wszystko wyraźnie pokazuje, że badanie USG jest obecnie bardzo ważne dla medycyny, w tym również dla ginekologii. To właśnie dzięki tym badaniom można uzyskać bardzo dokładne wyniki, dzięki którym oceniać można wszelkie nieprawidłowości związane z układem rozrodczym kobiety, jeśli takowe będą występować to szybko można reagować. Trudno obecnie wyobrazić sobie współczesną ginekologię bez badań USG.

Świeczki Telefon: 228285903
Świeczki NIP: 5252519626
Świeczki REGON: 145857350
Świeczki Adres: ul. Smolna 34/14 00-375 Warszawa